جایی برای تبادل تجربیات در رابطه با طوطی ها

انتخاب قفس مناسب برای تکثیر در طوطی سانان

سلام، در این نوشته قصد دارم شما رو راهنمایی کنم برای انتخاب قفس تکثیر برای طوطی سانان
شاید از خودتون بپرسید انتخاب قفس تکثیر که دیگه کاری نداره،اما من نکاتی رو اینجا بیان میکنم که در آینده بتونید تلفات کمتری داشته باشید و راندمان بالا تری در سالن به دست بیارید.

مقاله مرتبط
کاهش تلفات جوجه طوطی سانان

اولین نکته ای که باید به اون در انتخاب قفس تکثیر توجه کنید اندازه قفس هست، در حالت کلی باید بگم که قفسی مناسب پرنده شماست که طوطی بتونه بالهاشو در اون به راحتی باز کنه و از یک میله به روی میله دیگه بپره؛
اگر بخوام از نظر اندازه ای بیان کنم برای مثال واسع عروس هلندی قفس ۶۰ در ۴۰ مناسب هست و این سایز رو میتونید به راحتی در بازار پیدا کنید، برای طوطی کتوله هم قفس های ۳۲ در ۵۰ مناسب هست و میشه به عنوان قفس تکثیر استفاده نمود.
دومین نکته جنس قفس هست، جنس توری و یا میله های قفسی که تهیه میکنید از این جهت اهمیت داره که میتونه توسط طوطی شما جویده بشه و علاوه بر مسمومیت سبب فرار و یا آسیب پرنده هم بشه؛
اگر قفس رو خود شما مستقیم میخرید و قرار نیست اون رو بسازید لازمه که به رنگش توجه کنید و حتماً از رنگ کوره ای استفاده کنید،یعنی قفسی تهیه کنید که رنگ کوره ای داشته باشه.
در صورتی که قرار هست خود شما اقدام به ساخت کنید، دقت کنید که توری ها رو به صورتی انتخاب کنید که سر پرنده توی اونها گیر نکنه و زمان جوجه گرفتن جوجه ها و والدین رو دچار مشکل نکنه، همچنین استحکام لازم رو هم داشته باشه.

نکته سوم وجود توری فضله گیر در قفس

اغلب طوطی سانان مانند عروس هلندی و طوطی برزیلی علاقه زیادی به خوردن فضله خود دارند، به علاوه زمان تکثیر و جوجه کشی زمانی که جوجه ها کم کم مستقل می شوند از غذا های ریخته شده در کف قفس استفاده میکنند،
که خود باعث مریضی و مرگ جوجه ها می گردد.
به علاوه فضله گیر کار شما را در نظافت راحت تر میکند، البته سعی کنید از قفسهایی استفاده کنید که کفی آنها مانند یک سینی لبه دار است که تمیز کردن آن نیز راحت تر باشد.
داشتن فضله گیر در قفس تکثیر طوطی یکی از مهم ترین نکته ها در کاهش مرگ و میر جوجه هاست،پس انتخاب قفس تکثیر بدون توری کف یا فضله گیر را فراموش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها, ,


برای لود این صفحه 64 عملیات در 8 ثانیه انجام شد.