جایی برای تبادل تجربیات در رابطه با طوطی ها

تغذیه عروس هلندی من باید چه طور باشد

سلام، در این نوشته قصد بررسی تغذیه عروس هلندی را دارم و به شما خواهم گفت که چه نوع غذایی بهتر و مناسب تر برای طوطی شماست.
اول از همه باید بدانید که پرندگان مانند انسانها به سردی و گرمی غذا و مطابقت دادن این سردی و گرمی با فصول واکنش نشان میدهند به عبارت بهتر، برای نمونه شاه دانه یک غذای گرم است و پرنده در طبیعت در فصل تابستان به خاطر تغذیه از مواد طبیعی و ارگانیک خود در زمان نیاز برای خوردنش اقدام می کند؛
اما در قفس به دلیل تفاوت های زیاد نگهداری انسانها در قفس این قریزه گاهاً به درستی عمل نمیکند و خود شما و من که نگهدارنده این طوطی زیبا هستیم باید اعتدال را در سردی و گرمی تغذیه عروس هلندی نگه داریم.
نکته دوم تنوع در تغذیه است و استفاده نکردن یکی بیشتر از دیگری، البته که خیلی از افراد این نکته را جدی نمیگیرند اما یکی از رموض موفقیت شما در داشتن یک عروس سالم استفاده از
رژیم غذایی متنوع است.

غذای اصلی عروس هلندی

منظور ما از غذای اصلی عروس هلندی تغذیه ایست که باید اغلب اوقات در دسترس پرنده باشد.
ارزن ۳ واحد، تخم کتان ۱ واحد، برای مثال اگر سه کیلو ارزن تهیه میکنید برابرش یک کیلو تخم کتان مخلوط نموده تا غذای اصلی پرنده که همیشه لازم از در قفسش باشد را آماده کنید.

البته با وجود گرانی این روزها میتوانید این نسبت را تغییر دهید و برای مثال ۵ واحد ارزن و یک واحد تخم کتان را استفاده نمایید.

توجه مهم،برای عروس هلندیهای جوان و یا جفتهای مولدی که در حال تغذیه جوجه ها هستند از ارزن خیلی درشت یا ارزن روسی و یا اوکراینی به هیچ وجه استفاده نکنید، این نوع ارزنها به دلیل خوب حضم نشدن در چینه دان پرنده اغلب سبب مرگ جوجه های جوان خواهد شد.

غذا هایی که هفته ای یک یا دو بار دادنش به عروس هلندی کفایت میکند

این موارد خیلی زیاد هستند که در این نوشته به برخی از آنها اشاره میکنم،

  سفیده تخم مرغ هفته ای یک بار به پرنده داده شود
  تخمه آفتاب گردان که هفته ای یک یا دو بار دادنش کفایت میکند
  استفاده از مولتی ویتامین های مجاز پرنده های زینتی هفته ای یک بار
  استفاده از جوانه های گندم، عدس و ماش

  مقاله مرتبط در طوطی ایرانی
  شرایط تکثیر و جوجه گیری از عروس هلندی

  و استفاده از ذرت که به نظر من به علت ترا ریخته بودن دلیل موجهی برای استفاده وجود ندارد.

خوردن پلت برای عروس هلندی لازم است یا خیر؟

این نکته در میان صاحبان عروس هلندی بسیار بحث بر انگیز است،برخی معتقد هستند که اگر طوطی ما تنها از پلت استفاده کند، تمامیه نیازهای بدنش به ویتامین و مواد معدنی تعمین شده و نیازی به استفاده از سایر موارد نیست و تنها ۱۰ درصد میتوان از سبزی جات و میوه جات استفاده نمود.
از تولید کننده های پلت میتوان به رودی بوش آمریکا که بسیار سخت در پت شاپها پیدا میشود و قیمت بالایی دارد،و سایر شرکت ها مانند ورسلاگا اشاره نمود.
لازم است بدانید مادامی که عروس هلندی یا طوطی شما از رژیم غذایی متنوعی برخوردار باشد نیازی به تغییر رژیم پرنده به پلت نیست و پرنده ای بوده که با رعایت شرایط متنوع غذایی تا ۲۲ سال عمر کرده است.

غذاهای غیر مجاز برای عروس هلندی و سایر طوطی سانان

این غذاها را از آنجا که به‌شدت مسموم هستند هرگز به عروس هلندیتان ندهید: آووکادو، شکلات، همه هسته‌های میوه، پیاز، سیر، الکل، قارچ، ، نمک، کافئین، لوبیای خشک‌شده یا خام، ریواس، غذاهای دارای چربی زیاد، سدیم زیاد و قند زیاد، هر نوع غذایی که ممکن است به‌عنوان «دارای قند مجاز» تبلیغ شوند، مانند کره بادام‌زمینی دارای قند مجاز، آب‌نبات و غیره. این محصولات دارای قند مجاز ممکن است حاوی زیلیتول (گزیلیتول) باشد که منجر به کاهش شدید قند خون و آسیب کبد می‌شود.

امیدوارم این پست بتواند غذای عروس هلندی شما را بهبود دهد و به شما کمک کند طوطی سالمی داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها:,


برای لود این صفحه 60 عملیات در 6 ثانیه انجام شد.