جایی برای تبادل تجربیات در رابطه با طوطی ها

خرید ارزن و تخم کتان و دارو برای طوطی سانان آیا امروز لازم است؟

دیروز اسر یعنی ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ برای خرید ۱۳۰ کیلو ارزن و قدری تخم کتان به مراکز مربوط مراجعه کردم.
در نهایت شگفتی کتان خارجی کیلویی ۴۵۰۰۰ تومان و ارزن کیلویی ۱۶ هزار تومان بود،قبلاً در یک پست جداگانه مراتب تعجبم را ازگرانی ارزن و کتان ابراز کردم و در این پست قصدم بیان این افزایش قیمت نیست.
امروز قصد دارم به شما بگویم آیا خرید ارزن و تخم کتان و داروی طوطی سانان و سایر پرنده های زینتی به نحویی که آن را ذخیره کنیم واجب است یا خیر؟
متأسفانه در ایران چون اقتصاد سیاسی هست نمیشه خیلی دقیق راجع به مسائل اقتصادی اظهار نظر کنم، فقط میدونم زمان جمع آوری ارزن و کتان در آبان ماه امسال انجام میشه و تا اون موقع که میدونم به دلیل گرانی کتان زیاد کاشته شده؛
ارزن و تخم کتان در بازار نیست و واردات اون هم به دلیل سختی انتقال ارز و تحریم کشورمون به سختی انجام میشه، پس با این وجود قطعاً قیمت این اقلام بالا میره و اگر میتونید و سالن دار و تکثیر کننده عمده هستید این دو قلم رو برای چند ماه هم که شده بخرید.
البته همون طور که بالا گفتم تا آبان، از آبان چون برداشت محصول پارسال انجام میشه و این محصول هم قابل توجه هست، قیمت ها متعادل میشه.
راجع به دارو ها هم من اظهار نظر نمیکنم چون خیلی وابسته به قیمت دلار هست، و اقتصاد ما هم سیاسی هستش، هر کسی که میگه قیمت ها چند برابر میشه خیلی حرفش قابل توجه نیست.
امیدوارم این نوشته بتونه قدری صرفه جویی رو برای شما همراهان طوطی ایرانی به ارمغان بیاره، خدا نگهدار تا نوشته بعدی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای لود این صفحه 58 عملیات در 1 ثانیه انجام شد.