جایی برای تبادل تجربیات در رابطه با طوطی ها

سرلاک جوجه طوطی باید چه طور باشد.

سلام، خیلی از دوستان با من تماس میگیرند و نحوه تهیه سرلاک جوجه طوطی و یا سایر پرندگان را جویا میشوند.
این نوشته را برای افرادی منتشر میکنم که علاقه زیادی به استفاده از سرلاکهای دست ساز دارند؛
فقط قبل از هر چیز باید بگم که استفاده از سرلاک دستساز، سرلاک بینام و نشان، و انتخاب روش ساخت سرلاک از توی اینترنت ممنوع؛ حالا تا ادامه پست با من همراه باشید تا با هم علت این ممنوعیت رو بررسی کنیم.
راستی داشت یادم میرفت که بگم سرلاک انسانی که از دارو خونه ها و مراکز خرید معتبر قابل خرید هست هم همون طور که گفتم سرلاک انسانی هستش و واقعاً برای بزرگ شدن جوجه سرلاکی طوطی و یا سایر پرنده ها فرموله نشده؛
پس ازتون خواهش میکنم جوجه سرلاکی بیچاره رو با این مواد غیر مناسب اذیت نکنید.

سرلاک تجاری یا دست ساز

این سوالیست که اغلب پرورش دهندگان طوطی و نگهداران این پرنده های زیبا از خود و سایرین میپرسند و اکثراً جواب درستی نیز برایش پیدا نمی کنند.
بیشتر افراد تجربه شخصی خود را بیان میکنند و جامعه آماری مشخصی در ایران در رابطه با این موضوع وجود ندارد.
قصد من ارائه نتیجه علمی و آزمایشگاهی در این نوشته نیست،من قصدم ارائه یک سری دلایلی است که میتواند دید شما را نسبت به استفاده از سرلاک دست ساز یا تجاری تغییر دهد.
دقت کنید معمولاً چه افرادی سرلاک دست ساز را پیشنهاد میدهند، افرادی این کار را می کنند که یا میخواهند سود بیشتری به دست بیاورند و یا این که تعداد کمی جوجه طوطی سرلاکی را بزرگ کرده اند و برای همه نسخه میپیچند.
آیا کسی که به شما روش درست کردن سرلاک دست ساز را آموزش میدهد یا به صورت آماده آن را به شما میفروشد ضمانتی بابت سالم بزرگ شدن جوجه طوطی های شما نیز ارائه میکند یا خیر؟
این که خیلی از پرورش دهنده ها از این سرلاک استفاده کرده اند و هیچ مشکلی هم به وجود نیامده را دلیل قرار ندهید که من سر و گوشم پر است از این گونه حرفهای بی پشتوانه علمی،این سرلاک های دست ساز نه به صورت بهداشتی آماده میشوند و نه مواد درون آن تا اندازه ای مشخص است، گاهی ارزن و کتان آسیاب شده درون آن پیدا میشود و گاهی چیز دیگر.
حالا خودتان قاضی شوید و بگویید که از سرلاک دست ساز استفاده کنیم یا تجاری؟
سرلاک های تجاری در کارخانه های مجهز و به صورت کاملاً آزمایشگاهی و کیلینیکال آماده میشوند،روی پرندگان مختلف آزمایش میشود و در صورت صحت عمل کرد وارد بازار می گردد و حداقل یک سری شرایط را باید برای عرضه به بازار طی نماید تا به دست مصرف کننده برسد.
خودتان قضاوت کنید.

از سرلاک های خارجی معتبر میتوان به اگزگت آمریکا و ورسلاگای بلژیک اشاره کرد؛
البته یک مدل ایرانی که به صورت کاملاً بهداشتی آماده شده و مراحل تست سرلاک جوجه طوطی ها را پشت سر گذاشته تروپیکن هست که میتوانید با اطمینان استفاده کنید.
پس به خودتون و پرنده دلبندتون رحم کنید و گول افراد کم سواد که طرز تهیه سرلاک دست ساز رو قرار میدن نخورید. ازتون خواهش میکنم.
باز طرز تهیه سرلاک جوجه طوطی که دستساز هم هست جای تقدیر داره برخی افراد کسانی که جوجه طوطی سرلاکی دارند رو به استفاده از بیسکویت مادر و امثال اینا ترقیب میکنند.

مقاله های مرتبط با جوجه های سرلاکی در طوطی ایرانی
نگهداری از جوجه سرلاکی کاملاً تخصصی
دون خور کردن جوجه های سرلاکی

برای تهیه سرلاک ایرانی تروپیکن میتونید از بخش تماس با ما اقدام کنید تا برای خرید شما رو راهنمایی کنم.
این سرلاک نه گرون هست و نه مشکلی برای طوطی شما ایجاد میکنه، و دارای استاندارد های لازم نیز هست، البته اگر بتونید نوع خارجی اون رو هم تهیه بفرمایید که خیلی بهتره، اما این هم بد نیست و خود من ده ها جوجه سرلاکی طوطی رو باهاش بزرگ کردم.
امیدوارم از نوشته لذت برده باشید و اگر تجربه ای داشتید در نظرات همین پست باهام به اشتراک بذارید. تا بعد بدرود.[ngg src=”galleries” display=”basic_tagcloud”]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها:, ,


برای لود این صفحه 62 عملیات در 6 ثانیه انجام شد.