جایی برای تبادل تجربیات در رابطه با طوطی ها

سیاه دانه برای طوطی سانان چه خاصیتی دارد؟

شما حتماً این گیاه رو از نزدیک در عطاری ها دیدید،سیاه دانه یا نیجر که در اصفهان و اراک خیلی زیاد کشت میشه، یک جور ادویه به حساب میاد و در نان های مختلف شیرینی جات و انواع غذا ها مورد استفاده قرار میگیره.
حالا قصد دارم توی این نوشته شما رو از خواص سیاه دانه برای طوطی سانان آگاه کنم، تا شما هم از این دانه معجزه آسا در تغذیه طوطی سان خود استفاده کنید.

سیاه دانه برای طوطی آیا مجاز است

میدانید که خواص سیاه دانه برای انسان بسیار زیاد و شگفت آور است، برای مثال یک مأسسه تحقیقاتی در کانادا تونسته بیش از ۴۰۰ بیماری رو کشف کنه که با سیاه دانه قابل درمان هست و در روایات و احادیث معتبر اسلامی میخونیم که امام صادق میفرمایند:
سیاه دانه میتواند ۱۰۰۰ بیماری را درمان کند، البته علم پزشکی در پرندگان به خصوص طوطی سانان از قدمت خیلی زیادی برخوردار نیست، ولی در همین عمر نزدیک به ۱۰۰ سال خود خواص سیاه دانه برای طوطی ها، اآشکار شده و میتوانید آن را به طوطی خود در حد مناسب بدهید.
به بیان بهتر سیاه دانه دانه ای نیست که همیشه در اختیار طوطی قرار داشته باشد چرا که هم اسید های چرب فراوانی دارد و هم بیشتر برای تقویت سیستم ایمنی بدن طوطی و پیشگیرنده از بیماری در پرندگان استفاده میشود.

سیاه دانه برای طوطی چه مزایایی دارد

سیاه دانه برای طوطی و یا سایر پرندگان میتواند قدرت عمومی سیستم ایمنی بدن را زیاد کند تا پرنده در هنگام مبارزه با بیماری ها قدرت کافی داشته باشد و زود از پا در نیاید.
سیاه دانه دارای آهن و پتاسیوم فراوان بوده و علاوه بر تقویت عمومی بدن در حفظ فلور طبیعی روده و کاهش یبوست، در صورتی که طوطی یا پرنده شما مسموم شده باشد از آن جلوگیری مینماید.
خواص سیاه دانه در کبد طوطی نیز شگفت انگیز است و اکثر صموم آن را از بین برده و کبد را تسفیه میکند.
به علاوه این دانه یک ضد سرطان واقعی بوده و در شادابی پر و پوست طوطی شما بسیار اثر گذار است.

چه طور سیاه دانه را به طوطی یا سایر پرندگان بدهم

همان طور که در بالا بیان کردم این دانه حالت ادویه مانند دارد و همچون گرده گل که در پستی دیگر توضیح دادم، قابل استفاده فراوان نیست.
در طوطی سانان هم جسه با عروس هلندی و روزیلا و گرین چیک میتوانید برای یک جفت اندازه یک شصتی سیاه دانه را هر ده روز یک بار به یک جفت پرنده بدهید.
این مقدار را میتوانید هم به صورت آزاد در اختیار پرنده قرار دهید و هم بر روی غذای نرم و یا در ظرف جا دانه ای طوطی بریزید.
برای طوطی سانان کوچک جسه مانند انواع مرغ عشق و طوطی کتوله میتوانید بین ۱۰ تا ۱۵ دانه را بر روی غذای اصلی پرنده بپاشید و یا در غذای نرم طوطی مورد استفاده قرار دهید.
در طوطی سانان بزرگ جسه مانند طوطی آفریقایی میتوانید سیاه دانه را که در یک شصتی ریخته اید به یک پرنده تک نیز بدهید تا میل بفرماید.
امیدوارم که از خواص سیاه دانه برای طوطی سانان لذت برده باشید و نوروز ۱۳۹۸ را با نهایت خوشی و برکت و پول زیاد آغاز کنید،شما را تا نوشته بعدی در طوطی ایرانی به خدا میسپارم و لحظات خوشی برایتان آرزو دارم.
راستی ما یک هدیه رایگان برای شما داریم، لطفاً ایمیلت را وارد کن تا به زودی در جریان قرار بگیری و اتفاقات بهتری در انتظارت باشد.

یک دیدگاه در نوشته‌ی “سیاه دانه برای طوطی سانان چه خاصیتی دارد؟

  1. انسانم آرزوست

    ببخشین اون پست چند بار امتحان کردم برای ارسال دیدگاه نشد بفرستم ناچار اینجا بعد از مطالعه مطالب مفیدتون دیدگاهم رو ارسال میکنم
    ممنونم ممنونم ممنونم ممنونم ممنونم ممنونم و خیلی ممنون دیگه بابت راهنمایی هاتون ،هم اینجا و هم تلگرام
    به امید روزی که عکس نوازش رو باحال خوب و ایستاده روی پاهاش براتون بفرستم.
    مطالب سایت هم خیلی مفیده و برای امثال من که یه پرنده تازه عضوی از خانواده شون شده عالیه بعلاوه ی راهنمایی و جوابدهی سریع و دلسوزانه ی شما ، دلتون بی غم و لحظه هاتون شاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها,


برای لود این صفحه 66 عملیات در 1 ثانیه انجام شد.