جایی برای تبادل تجربیات در رابطه با طوطی ها

مرغ عشق پروانه ای و معرفی آن

سلام امروز قراره باهم مرغ عشق پروانه ای رو بررسی کنیم و ببینیم چه تفاوتهایی با مرغ عشق معمولی داره، با من توی این پست همراه باشید.
مرغ عشق پروانه ای ابتدا در ژاپن پرورش پیدا کرده و پس از اون به سایر نقاط دنیا صادر شده،؛
این مرغ عشق زیبا رنگهای مختلفی داره که از جمله میتونم به سبز،زرد،آبی و سفید اشاره کنم.
زرد یا سفید به همون لوتینو و آلبینو که بین تکثیر کننده ها معروف هست شهرت داره که آلبینو یا سفید توی اغلب پرندگان از قیمت بیشتری برخوردار هست.
null
تشخیص جنسیت مرغ عشق پروانه ای بسیار ساده است و از روی برجستگی‌ روی‌ قاعده‌ منقار در غالب‌ پرندگان‌ نر بالغ‌ آبی‌ روشن‌ یا بنفش ‌و در ماده‌ بالغ‌ قهوه ‌ای‌ است‌. البته‌ این‌ رنگ‌ در نابالغین‌ کاملا مشخص‌ نیست‌ ضمن‌ اینکه‌ هنگام‌ بیماری‌ یا پیری‌ رنگ‌بتدریج‌ کم‌ می‌شود. قابل تشخیص است.
ماده مرغ عشق پروانه ای در هر نوبت بطور متوسط ۴ تا ۶ تخم می گذارد. جوجه‌ها ۱۶تا ۱۸ روز بعد از تخم‌ بیرون‌ آمده‌ و۲۴تا ۲۸ روز در لانه‌ می‌مانند. در طول‌ این‌ مدت‌ جوجه‌ها به‌ شدت‌ وابسته‌ به‌ مادر هستند.
البته برخی از دوستان که این گونه از مرغ عشق را پرورش میدهند استفاده از مرغ عشق معمولی را به عنوان مرغ عشق پرستار توصیه میکنند،به این شکل که زمانی که مرغ عشق پروانه ای تخم گذاشت،آن را برداشته و در لانه مرغ عشق پرستاری که تخم گذاری کرده است قرار دهید.
زمان نگارش این نوشته یعنی اسفند ۱۳۹۷ قیمت این پرنده از جفتی ۲۰۰۰۰۰۰ تا جفتی ۴۰۰۰۰۰۰ تومان متغیر است.
برای تغذیه مرغ عشق پروانه ای میتوانید ۴ واحد ارزن و یک واحد تخم کتان را با یکدیگر مخلوط کنید و به عنوان غذای اصلی در اختیار پرنده قرار دهید.
در کل غذای این نوع مرغ عشق مانند مرغ عشق معمولی است.

مقاله مرتبط
تکثیر مرغ عشق و تحریک آن با روش های طبیعی

این پست به روز میشود.
منبع

یک دیدگاه در نوشته‌ی “مرغ عشق پروانه ای و معرفی آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


برای لود این صفحه 68 عملیات در 1 ثانیه انجام شد.