کرم میل ورم برای طوطی سانان

کرم میل ورم چیست و چه فایده ای برای طوطی سانان دارد؟Mealworm benefits

سلام امروز میخوام داستان میل ورم Mealworm که تلفظ اون به شکل میل وارم هست،رو برای خوانندگان طوطی ایرانی تعریف کنم و از مزایای این کرم خوش خوراک بگم.
به دو دلیل این نوشته رو برای شما خوبان منتشر میکنم، یکی این که یکی از دوستان پرورش دهنده من از غیر بهداشتی بودن این کرم لذیذ حرف زد و دومی این که، میخوام بدونید که میل ورم خیلی مناسب تر از سفیده تخم مرغ و چیزهایی شبیه این هست؛ پس با من همراه باشید.
میل ورم به اینگیلیسی mealworm یک نوع لارو حشره است، این لارو خشک شده که به صورت نوعی کرم آن را میبینید، فاقد هر نوع انگل و مواد نگه دارنده است و مصرف آن برای طوطی ها و سایر پرندگان شما هیچ گونه ضرری ندارد.
باید بگم که میل ورم ها به خاطر تغذیه از سبوس گندم و جو و سبزی جات تازه، منبع بسیار خوبی برای پرنده هایی هستند که ما در قفس نگهداری میکنیم.
همچنین به خاطر داشتن پروتئین گیاهی و فیبر و چربی مناسب، استفاده طولانی مدتش هیچ آسیبی به کبد و سایر اعضای طوطی یا پرنده شما وارد نمی کنه، و بسیار مناسب برای دوران جوجه کشی در طوطی سانان هست.

کرم میل ورم mealworm چه مصارفی دارد

این کرم خوش خوراک نه تنها برای طوطی سانان و پرندگان زینتی بسیار مناسب است، در صنعت مرغ داری و امثال این طیور نیز یکی از منابع رشد محسوب میشود.
میل ورم به رشد طبیعی مرغ و بوقلمون گوشتی کمک میکند و سبب به وجود آمدن گوشت با کیفیت خواهد شد.
ایم کرم ها نیز غذای مناسبی برای ماهی ها هستند و هم چنین به عنوان یک طعمه برای کسانی که به ماهی گیری علاقه دارند هم قابل استفاده است.
پس تعجب نکنید که میل ورم چه اندازه پر استفاده است.

ارزش غذایی کرم میل ورم و نحوه استفاده برای طوطی ها

میل ورم خشک شده را میتوانید به صورت آزاد در اختیار طوطی خود قرار دهید و یا آن را پودر کرده و بر روی غذای نرم پرنده خود استفاده نمایید.
البته من با مصرف آن به صورت آزاد بیشتر موافق هستم و خودم از همین روش استفاده میکنم، اما هستند دوستانی که از روش پودر کردن mealworm استفاده میکنند.
این کرم شامل ۴۹ درصد پروتئین، ۲۷ درصد چربی و نزدیک به ۷ درصد کربوهیدرات است و همچنین مقدار قابل توجهی فیبر را نیز داراست.
نکته: اگر طوطی مولد و یا غیر مولد شما به میل ورم علاقه ای نشان نداد نگران نباشید، با اصرار شما به خوردن آن ترقیب میشود.
البته از میان طوطی های من عروس های هلندی بیشتر به خوردن آنها راغب بودند تا طوطی های کتوله،در کل طوطی های کوچک جسه خیلی علاقه ای در ابتدا نشان نمیدهند که به مرور زمان حل خواهد شد.
این لارو خشک شده را میتوانید برای تغذیه جوجه های جفت مولد خود در اختیار نر و ماده قرار دهید و استفاده روزانه آن به جای سفیده تخم مرغ نه تنها ضرری ندارد، بسیار به نفع سلامت پرنده و جوجه هایش نیز هست.
برای جفت های مولدی که جوجه دار نیستند، میتوانید هفته ای یک یا دو بار مورد استفاده قرار دهید.
امیدوارم این نوشته تونسته باشه شما رو با کرم میل ورم آشنا کنه و برای شما مفید واقع بشه.
پیوسته یاد بدید و یاد بگیرید. بدرود تا بعد

6 تامل روی “کرم میل ورم چیست و چه فایده ای برای طوطی سانان دارد؟Mealworm benefits

  1. سلام لذت بردم،از قلم شما و ازتون تشکر میکنم.بخش درباره ما رو مطالعه کردم و انرژی گرفتم.بازم مرسی

    1. سلام، شما به من لطف دارید، اگر بگید بیشتر چه مطلبی مد نظرتون هست و اینجا رو واست جذاب تر میکنه بیشتر و بهتر میتونم رعایتش کنم. مرسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *