جایی برای تبادل تجربیات در رابطه با طوطی ها

Black soldier fly یا bsf چیست و چه کمکی به طوطی سانان و سایر پرندگان میکند.

سلام، امروز قصد دارم شما رو با Black soldier fly یا مگس سرباز سیاه آشنا کنم.
اگر چندین پست قبل رو مطالعه کرده باشید، قبلاً راجع به میل ورم و فوائد آن برای طوطی ها مطلب منتشر کرده بودم.
مگس سرباز سیاه هم همین خصوصیات رو داره اما یک سری تفاوت های دیگر هم با میل ورم داره که توی این نوشته با شما به اشتراک میگذارم.

مگس سرباز یا به اختصار bsf

این لارو به عنوان خوراک طوطی سانان و پرنده های زینتی قابل استفاده است، به علاوه در صنعت طیور غیر زینتی مانند مرغداری ها، پرورش بوقلمون، و سایر پرنده ها نیز قابل استفاده است.
Black soldier fly دارای مقادیر بالایی از پروتئین، کلسیوم، و مقدار زیادی فیبر و چربی های گیاهی است.
این حشره که خشک شده آن بسیار مناسب تغذیه طوطی ها و سایر پرنده های زینتی است، مقدار پروتئین قابل جذب آن به مراتب از میل ورم و سوپر میل ورم بیشتر است.
لازم به ذکر است که میل ورم یا سوپر میل ورم دارای پوسته ای نازک است که این پوسته یا توسط طوطی شما خورده نمی شود و یا اگر هم خورده شود از راه سیستم گوارش دفع میگردد.
پرنده ها در طبیعت برای جذب پروتئین از حشرات و کرم ها و لارو های متعددی استفاده میکنند.
این گونه پروتئین به کبد پرنده آسیبی وارد نمی آورد، و در نتیجه به قدرت سیستم ایمنی بدن پرنده کمک فراوانی میکند.
Black soldier fly یا مگس سرباز سیاه، را میتوانید به صورت پودری در آورید و در غذای نرم یا غذای تخم مرغی طوطی های خود استفاده کنید و یا میتوانید آن را پودر نکرده و به صورت آزاد در اختیار طوطی قرار دهید.
البته برخی از پرنده ها ابتدا به خوردن bsf رغبتی نشان نمیدهند اما رفته رفته به لذیذ بودن آن پی می برند و سرهال تر و شاداب تر میشوند.

مگس سرباز سیاه دقیقاً برای چه کسانی مناسب است؟

Black soldier fly برای کسانی که قصد تکثیر طوطی سانان و سایر پرندگان را دارند و هم چنین برای کسانی که پرورش دهنده هستند بسیار مناسب است.
این لارو های خشک شده به جهت گیاهی بودن و سازگاری بیشتر پرنده با این حشرات، بسیار راندمان در تکثیر طوطی را بالا برده و مقدار جوجه آوری را نیز به مراتب افزایش میدهند.
درست است که سفیده تخم مرغ را میتوان به پرندگان و خصوصاً طوطی سانان داد، اما رفته رفته این تغذیه ها و مواد شیمیایی مانند مولتی ویتامین ها و انواع مواد معدنی به سلامت عمومی پرنده آسیب وارد می آورد و نمیتوانید با چنین تغذیه ای انتظار تولید مثل فراوان و یا کاهش بیماری را داشته باشید.
یکی دیگر از ویژگی های بارز مگس سرباز سیاه خصوصیت آنتی باکتریال آن است و این خود به کاهش فساد در سیستم گوارش پرنده های زینتی کمک شایانی می کند.
برای مشاوره بیشتر در این خصوص از بخش تماس با طوطی ایرانی اقدام بفرمایید تا در خدمت شما باشم.
مرسی از شما که تا پایان این نوشته با من همراه بودید.
منبع

‏7 دیدگاه در نوشته‌ی “Black soldier fly یا bsf چیست و چه کمکی به طوطی سانان و سایر پرندگان میکند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها:, , ,


برای لود این صفحه 68 عملیات در 6 ثانیه انجام شد.